Wyróżnienie w Rajdzie Profilaktycznym

6 października 2017 dwie drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w Rajdzie “Profilaktyka w działaniu: Kiedy szukać pomocy?”. Martyna Łada, Natalia Pieńkos i Jola Orłowska pod opieką pana Kamila Grabowskiego reprezentowały szkołę podstawową, a Ala Marcinkowska, Gabrysia Boligłowa i Ala Chylińska z panią Marzeną Sadowską - gimnazjum.

Patrole, odwiedzając instytucje pomocowe naszego miasta, rozwiązywały zawarte w kolejnych zadaniach problemy życiowe mieszkańców. Bieda, alkoholizm, kontakt z dopalaczami, uzależnienie od gier komputerowych, cyberprzemoc oraz plagiat - z tym musiały zmierzyć się dziewczęta. Korzystając z wiedzy pracowników MOPS, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowej Stacji Sanepid, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, Policji i Biblioteki im. J. Lelewela poznawały pracę tych placówek i sposoby pomocy w trudnych sytuacjach. Po dwugodzinnym “działaniu w terenie” w gościnnej “Jedynce” czekał słodki poczęstunek i gorąca herbata. Ostatni etap zmagań to opracowanie i prezentacja planszy przedstawiającej wylosowany problem.

Obie nasze drużyny na rajdzie poradziły sobie świetnie, a gimnazjalistki - Ala, Alicja i Gabrysia, werdyktem jury, zdobyły wyróżnienie i otrzymały nagrody rzeczowe!  Zdobyta wiedza z zakresu profilaktyki, umiejętność pracy w zespole i integracja środowisk - bezcenne.

Nasze miasto