Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Home

Wyróżnienie w Rajdzie Profilaktycznym

 

6 października 2017 dwie drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w Rajdzie “Profilaktyka w działaniu: Kiedy szukać pomocy?”. Martyna Łada, Natalia Pieńkos i Jola Orłowska pod opieką pana Kamila Grabowskiego reprezentowały szkołę podstawową, a Ala Marcinkowska, Gabrysia Boligłowa i Ala Chylińska z panią Marzeną Sadowską - gimnazjum.

    Patrole, odwiedzając instytucje pomocowe naszego miasta, rozwiązywały zawarte w kolejnych zadaniach problemy życiowe mieszkańców. Bieda, alkoholizm, kontakt z dopalaczami, uzależnienie od gier komputerowych, cyberprzemoc oraz plagiat - z tym musiały zmierzyć się dziewczęta. Korzystając z wiedzy pracowników MOPS, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowej Stacji Sanepid, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, Policji i Biblioteki im. J. Lelewela poznawały pracę tych placówek i sposoby pomocy w trudnych sytuacjach. Po dwugodzinnym “działaniu w terenie” w gościnnej “Jedynce” czekał słodki poczęstunek i gorąca herbata. Ostatni etap zmagań to opracowanie i prezentacja planszy przedstawiającej wylosowany problem.

Obie nasze drużyny na rajdzie poradziły sobie świetnie, a gimnazjalistki - Ala, Alicja i Gabrysia, werdyktem jury, zdobyły wyróżnienie i otrzymały nagrody rzeczowe!  Zdobyta wiedza z zakresu profilaktyki, umiejętność pracy w zespole i integracja środowisk - bezcenne.

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

 


 

Nasze miasto

 


 Logowanie