Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Projekt CEDROB "Wspieramy rozwój"

 

Śladami przeszłości Pułtuska, Warszawy, Żelazowej Woli i Torunia

Pod takim hasłem odbyły się działania wakacyjne organizowane przez Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku i Stowarzyszenie „Z Serca”. Projekt skierowany był do uczniów z terenu gminy Pułtusk, a także dzieci z Kazachstanu, Ługańska oraz Kresów, przebywających w Domu Polonii w Pułtusku. Projektem objęto ogółem 100 uczniów.

Niezwykle istotnym celem naszych działań było kształtowanie więzi z Krajem Ojczystym, Regionem oraz rozwijanie poczucia przynależności do społeczności regionalnej oraz narodowej. Dużo radości uczniom sprawiła 2 – dniowa wycieczka do Torunia, podczas której podążali szlakiem „Katowskich Opowieści”, kosztowali słynne pierniki i zwiedzali Dom Mikołaja Kopernika. Uczestniczyli również w seansie „Lato pod Gwiazdami” w PLANETARIUM, w warsztatach wypieku pierników Pod 3 Koronami. Wiele frajdy sprawił im spacer po Toruńskiej Starówce oraz spektakl „światło i dźwięk” - Fontanna Cosmopolis. Ciekawą wiedzę otrzymali w Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz w Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY.

Nie mniej atrakcji dostarczył dzieciom i młodzieży wyjazd do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli, a także do Warszawy, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Warszawie, zwiedzili Wilanów i zabytki stolicy.

Zwieńczeniem projektu było ognisko w Domu Polonii w Pułtusku podsumowujące wszystkie działania.

I w ten sposób uczniowie, spędzając czas wolny, dotknęli bogatej historii i tradycji naszego kraju.

Projekt sfinansowano ze środków Firmy CEDROB S.A.

Zarząd Stowarzyszenia „Z Serca”

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

Logowanie