Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Projekt CEDROB "Wspieramy rozwój"

 

Śladami przeszłości Pułtuska, Warszawy, Żelazowej Woli i Torunia

Pod takim hasłem odbyły się działania wakacyjne organizowane przez Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku i Stowarzyszenie „Z Serca”. Projekt skierowany był do uczniów z terenu gminy Pułtusk, a także dzieci z Kazachstanu, Ługańska oraz Kresów, przebywających w Domu Polonii w Pułtusku. Projektem objęto ogółem 100 uczniów.

Niezwykle istotnym celem naszych działań było kształtowanie więzi z Krajem Ojczystym, Regionem oraz rozwijanie poczucia przynależności do społeczności regionalnej oraz narodowej. Dużo radości uczniom sprawiła 2 – dniowa wycieczka do Torunia, podczas której podążali szlakiem „Katowskich Opowieści”, kosztowali słynne pierniki i zwiedzali Dom Mikołaja Kopernika. Uczestniczyli również w seansie „Lato pod Gwiazdami” w PLANETARIUM, w warsztatach wypieku pierników Pod 3 Koronami. Wiele frajdy sprawił im spacer po Toruńskiej Starówce oraz spektakl „światło i dźwięk” - Fontanna Cosmopolis. Ciekawą wiedzę otrzymali w Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz w Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY.

Nie mniej atrakcji dostarczył dzieciom i młodzieży wyjazd do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli, a także do Warszawy, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Warszawie, zwiedzili Wilanów i zabytki stolicy.

Zwieńczeniem projektu było ognisko w Domu Polonii w Pułtusku podsumowujące wszystkie działania.

I w ten sposób uczniowie, spędzając czas wolny, dotknęli bogatej historii i tradycji naszego kraju.

Projekt sfinansowano ze środków Firmy CEDROB S.A.

Zarząd Stowarzyszenia „Z Serca”

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Logowanie