Profilaktyka 2017 Serock

Bądź wolny, żyj bez nałogów”

W okresie od 10 – 12.07.2017. miała miejsce realizacja zadania finansowanego ze środków Gminy Pułtusk „Program zajęć pozalekcyjnych z elementami strategii profilaktycznych- Bądź wolny, żyj bez nałogów” w Integracyjnym Centrum Opieki Wychowania Terapii w Serocku.

Zorganizowaliśmy bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, ukazując piękno i wartości życia. Stworzyliśmy uczestnikom kolonii rodzinną atmosferę w przyjaznym środowisku. Uwrażliwiliśmy ich na otoczenie, przyrodę. Dzięki udziałowi w zadaniu nauczyli się dostrzegać problemy związane z ochroną środowiska naturalnego, nabyli umiejętności współpracy w grupie, kształtowali poczucie własnej wartości, co przyczyniło się do pełniejszego przyswajania wiedzy i lepszych relacji z rówieśnikami. Uczniowie stali się odpowiedzialni za członków grupy, za dbałość o porządek w swoim otoczeniu.

Zarząd Stowarzyszenia „Z Serca”