Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Od 1 września 2005 roku w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pułtusku jest prowadzona innowacja pedagogiczna - Nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii”. Uczniowie klas lingwistycznych realizują rozszerzony program nauczania łączący treści z języka angielskiego i informatyki w celu uzupełniania i utrwalania materiału leksykalnego i gramatycznego oraz rozwijania sprawności językowych. Nauka w klasie lingwistycznej to także poznawanie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Tradycją w naszej szkole stała się prezentacja talentów językowych i artystycznych uczniów klas II lingwistycznych na forum szkoły – co roku uczniowie prezentują wybraną przez siebie sztukę w języku angielskim. Do tej pory przygotowaliśmy następujące spektakle: Hamlet, Romeo i Julia, Wesołe Kumoszki z Windsoru, Poskromienie Złośnicy, Duch z Canterville, Sen Nocy Letniej, Wiele Hałasu o Nic, musical Grease.

Uczniowie podczas zajęć opracowują tematyczne blogi po angielsku, wykonują interdyscyplinarne projekty, przygotowują prezentacje multimedialne, ulotki, broszury, reklamy, przeprowadzają ankiety na ciekawe tematy.

Metody i formy pracy wykorzystywane na zajęciach podnoszą motywację uczniów do nauki języka angielskiego oraz istotnie wpływają na osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach językowych oraz na egzaminie gimnazjalnym.

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Logowanie