Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Od 1 września 2005 roku w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pułtusku jest prowadzona innowacja pedagogiczna - Nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii”. Uczniowie klas lingwistycznych realizują rozszerzony program nauczania łączący treści z języka angielskiego i informatyki w celu uzupełniania i utrwalania materiału leksykalnego i gramatycznego oraz rozwijania sprawności językowych. Nauka w klasie lingwistycznej to także poznawanie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Tradycją w naszej szkole stała się prezentacja talentów językowych i artystycznych uczniów klas II lingwistycznych na forum szkoły – co roku uczniowie prezentują wybraną przez siebie sztukę w języku angielskim. Do tej pory przygotowaliśmy następujące spektakle: Hamlet, Romeo i Julia, Wesołe Kumoszki z Windsoru, Poskromienie Złośnicy, Duch z Canterville, Sen Nocy Letniej, Wiele Hałasu o Nic, musical Grease.

Uczniowie podczas zajęć opracowują tematyczne blogi po angielsku, wykonują interdyscyplinarne projekty, przygotowują prezentacje multimedialne, ulotki, broszury, reklamy, przeprowadzają ankiety na ciekawe tematy.

Metody i formy pracy wykorzystywane na zajęciach podnoszą motywację uczniów do nauki języka angielskiego oraz istotnie wpływają na osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach językowych oraz na egzaminie gimnazjalnym.

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

Logowanie