Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego

W  roku szkolnym 2017/2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej z języka angielskiego.

Celem programu jest nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem technik multimedialnych, które stanowią cenne źródło informacji i są pomocne w nauce języków obcych.

Obecnie program jest realizowany w klasie 4 d, liczącej 26 uczniów, którzy kontynuują naukę języka angielskiego i posiadają co najmniej podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Zajęcia prowadzone są w wymiarze 4 godzin tygodniowo z podziałem na grupy , podczas których uczniowie poszerzają zasób leksykalny i gramatyczny oraz wzbogacają swoją wiedzę na temat kultury, historii i obyczajów krajów anglojęzycznych. Założeniem programu jest zapoznanie uczniów klas IV z możliwościami wykorzystania komputera, Internetu, tablicy interaktywnej do doskonalenia umiejętności językowych.

Od klasy VI zajęcia prowadzone będą w wymiarze 5 godzin tygodniowo, w tym 4 godziny języka angielskiego i 1 godziny łączącej naukę języka z wykorzystaniem komputera, tablicy multimedialnej i Internetu. Uczniowie będą doskonalić swoje zdolności językowe poprzez rozwiązywanie quizów interaktywnych o różnym poziomie zaawansowania, gry i zabawy interaktywne, wykonywanie projektów multimedialnych, poszerzanie wiedzy na temat kultury i historii krajów anglojęzycznych.

Innowacja jest również realizowana w ramach zajęć dodatkowych w klasach VII. Zajęcia prowadzone są w grupach międzyoddziałowych w wymiarze 2 godzin w tygodniu.

Beata Hejne

Renata Płochocka-Wilk