Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego

W  roku szkolnym 2017/2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej z języka angielskiego.

Celem programu jest nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem technik multimedialnych, które stanowią cenne źródło informacji i są pomocne w nauce języków obcych.

Obecnie program jest realizowany w klasie 4 d, liczącej 26 uczniów, którzy kontynuują naukę języka angielskiego i posiadają co najmniej podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Zajęcia prowadzone są w wymiarze 4 godzin tygodniowo z podziałem na grupy , podczas których uczniowie poszerzają zasób leksykalny i gramatyczny oraz wzbogacają swoją wiedzę na temat kultury, historii i obyczajów krajów anglojęzycznych. Założeniem programu jest zapoznanie uczniów klas IV z możliwościami wykorzystania komputera, Internetu, tablicy interaktywnej do doskonalenia umiejętności językowych.

Od klasy VI zajęcia prowadzone będą w wymiarze 5 godzin tygodniowo, w tym 4 godziny języka angielskiego i 1 godziny łączącej naukę języka z wykorzystaniem komputera, tablicy multimedialnej i Internetu. Uczniowie będą doskonalić swoje zdolności językowe poprzez rozwiązywanie quizów interaktywnych o różnym poziomie zaawansowania, gry i zabawy interaktywne, wykonywanie projektów multimedialnych, poszerzanie wiedzy na temat kultury i historii krajów anglojęzycznych.

Innowacja jest również realizowana w ramach zajęć dodatkowych w klasach VII. Zajęcia prowadzone są w grupach międzyoddziałowych w wymiarze 2 godzin w tygodniu.

Beata Hejne

Renata Płochocka-Wilk

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

Logowanie