Gratulacje dla mistrza!

Trzy medale mistrzostw Europy w taekwondo zdobył Piotr Szwejkowski, trener i zawodnik Młodzieżowego Klubu Sportów Walki „KAN” Pułtusk.
W dniach 22-25 października 2015r. odbyły się Mistrzostwa Europy
w Taekwon-do w Motherwell w Szkocji. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 23 państw. W Szkocji walczyły ekipy: Anglii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Włoch
i oczywiście gospodarzy.

W tej najbardziej prestiżowej imprezie w Taekwondo na starym kontynencie, brał udział trener i zawodnik MKSW KAN Pułtusk Piotr Szwejkowski (mistrz świata, Europy i wielokrotny mistrz Polski). Występ reprezentanta kraju należy uznać za bardzo udany. Zdobył tam trzy medale we wszystkich kolorach: złoto w testach siły, srebro w układach drużynowych,
i brąz w układach indywidualnych IV-VI DAN. Nadmienić należy że ta kategoria jest najtrudniejszą jeśli chodzi o zawartość technik w układach (wiele elementów wymagających ogromnej precyzji i przygotowania akrobatycznego).

Reprezentacja Polski zmiażdżyła konkurencję. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorów i seniorów, a także w łącznej klasyfikacji mistrzostw (Biało-czerwoni zdobyli 52 medale: 21 złotych, 12 srebrnych, 19 brązowych).
Biało-czerwoni dzierżą tytuł najlepszej reprezentacji na kontynencie (pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej) od 1992 roku.

{pgslideshow id=53|width=500|height=350|delay=3500|image=L}