Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Gratulacje dla mistrza!

Trzy medale mistrzostw Europy w taekwondo zdobył Piotr Szwejkowski, trener i zawodnik Młodzieżowego Klubu Sportów Walki „KAN” Pułtusk.
W dniach 22-25 października 2015r. odbyły się Mistrzostwa Europy
w Taekwon-do w Motherwell w Szkocji. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 23 państw. W Szkocji walczyły ekipy: Anglii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Włoch
i oczywiście gospodarzy.

W tej najbardziej prestiżowej imprezie w Taekwondo na starym kontynencie, brał udział trener i zawodnik MKSW KAN Pułtusk Piotr Szwejkowski (mistrz świata, Europy i wielokrotny mistrz Polski). Występ reprezentanta kraju należy uznać za bardzo udany. Zdobył tam trzy medale we wszystkich kolorach: złoto w testach siły, srebro w układach drużynowych,
i brąz w układach indywidualnych IV-VI DAN. Nadmienić należy że ta kategoria jest najtrudniejszą jeśli chodzi o zawartość technik w układach (wiele elementów wymagających ogromnej precyzji i przygotowania akrobatycznego).

Reprezentacja Polski zmiażdżyła konkurencję. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorów i seniorów, a także w łącznej klasyfikacji mistrzostw (Biało-czerwoni zdobyli 52 medale: 21 złotych, 12 srebrnych, 19 brązowych).
Biało-czerwoni dzierżą tytuł najlepszej reprezentacji na kontynencie (pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej) od 1992 roku.

{pgslideshow id=53|width=500|height=350|delay=3500|image=L}

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

Logowanie