WSO - oceny z zachowania

1.      + 20 punktów otrzymuje uczeń, który podczas realizacji projektu gimnazjalnego czynnie uczestniczył w formułowaniu tematu projektu, aktywnie uczestniczył w kluczowych działaniach na poszczególnych etapach jego realizacji, (uzyskał ocenę bardzo dobrą z projektu).

2.      + 15 punktów otrzymuje uczeń, który pełnił aktywną rolę podczas realizacji projektu gimnazjalnego, wspomagając członków zespołu. (uzyskał ocenę dobrą z projektu).

3.      + 10 punktów otrzymuje uczeń, który prawidłowo wypełnił swoje zadania w okresie realizacji projektu gimnazjalnego, reagując pozytywnie na uwagi zespołu i opiekuna projektu, (uzyskał ocenę dostateczną z projektu).

4.      + 5 punktów otrzymuje uczeń, który wypełnił swoje obowiązki w trakcie projektu gimnazjalnego, lecz zdarzyło mu się nie wywiązać z przyjętych zadań, co było przyczyną opóźnień lub konfliktów w zespole, (uzyskał ocenę dopuszczającą z projektu).

5.      0 punktów otrzymuje uczeń, który często zaniedbywał swoje obowiązki podczas realizacji projektu gimnazjalnego lub odmawiał współpracy, co miało wpływ na przebieg przyjętego przez zespół harmonogramu pracy i wiązało się ze zwiększeniem obowiązków innych członków zespołu projektowego,(otrzymał ocenę niedostateczną z projektu).

6.      –20 punktów otrzymuje uczeń, który nie przystąpił do realizacji projektu lub nie wywiązał się ze swoich obowiązków mimo rozmów z członkami zespołu i opiekunem projektu, a jego postawa była lekceważąca zarówno w stosunku do członków zespołu, jak i opiekuna.

Uczeń ten nie może uzyskać z zachowania na koniec roku szkolnego oceny wyższej niż poprawna.