Dzień pluszowego misia

To święto najukochańszych pluszaków - przyjaciół wszystkich dzieci, obchodzone na całym świecie. A ponieważ w każdym z nas drzemie dziecko i my , chociaż już gimnazjaliści , postanowiliśmy uczcić to święto. Grupka uczniów z klasy IIa i IIb pod opieką pań Basi Ciesielskiej i Magdy Piekarskiej, przygotowała program dla naszych młodszych kolegów uczęszczających do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4. Zaprezentowaliśmy oglądaną z wielką ciekawością, bajkę o smutnym szarym Misiu.

Po przedstawieniu teatralnym nadszedł czas na przejażdżkę, wszyscy wsiedliśmy do pociągu jadącego w rytm piosenki „Jadą, jadą misie” i ze śpiewem na ustach pojechaliśmy zwiedzać Krainę Pluszowych Misiów. Zatrzymaliśmy się na stacji „Wiadomości o niedźwiadkach”. Tu otrzymaliśmy sporą porcję wiedzy o życiu niedźwiedzi, a najprzyjemniejszy był quiz sprawdzający wiedzę. Za prawidłową odpowiedź można było otrzymać małe słodkie co nieco Kolejną stacją podróży była Kraina Dziecięcych Zabaw. Tutaj czekały na małych gości szaleństwa do upadłego, bawiliśmy się w „Starego Niedźwiedzia”, „Jedna Łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek”. Ostatnią stacją była Kraina Dziecięcej Wyobraźni. Tu właśnie powstały niezwykłe portrety naszych ukochanych pluszowych niedźwiadków, które możecie podziwiać w galerii przy świetlicy. Niestety bardzo szybko i niepostrzeżenie nadszedł czas na rozstanie. Było nam bardzo miło, ponieważ dzieciaki jednogłośnie powiedziały, że nie chcą nas opuszczać, a takie misiowe dni chciałyby mieć codziennie.